Slide

Marine Kollajen nedir?

 

Zade Vital Marine Kollajen ile tanışın

Gerek yaş alma, gerek yazın güneş, kışın soğuk hava koşulları gibi bir çok faktörden her an olumsuz etkilenen cildimizin, dış etkenlerden korunma ihtiyacı bulunuyor.

Zade Vital Ar-Ge Merkezleri tarafından Ege Üniversitesi ARGEFAR işbirliği ile cildimizin tüm bu ihtiyaçları dikkate alınarak özel olarak Zade Vital Marine Kollajen Serisi, farklı ciltlerin farklı ihtiyaçları için üç farklı formuyla sizlerle buluşuyor.

 

Zade Vital Marine Kollajen Serisi Neden Farklı?

Balıktan Elde Edilen Kollajen Neden Değerlidir?

 

Balık Kaynaklı Kollajen

Sığır Kaynaklı Kollajen

KOLLAJEN TİPİ

Cildin temel yapısında bulunan tip 1 kollajeni daha fazla içerdiğinden cilt üzerinde olumlu etkileri vardır. Hem tip 1, hem de tip 3 formda kollajen içerir. Tip 3 kollajen bağırsak yapısında daha çok bulunur ve bağırsak yüzeyinin onarımı için gereklidir.

MOLEKÜL BOYUTU

Tüm kollajen türleri arasında en küçük partikül boyutu ve en düşük moleküler ağırlığa sahiptir. Bu sayede kan dolaşımına daha hızlı katılır. Daha büyük molekül ağırlığına sahiptir.

BİYOYARARLANIM

Düşük molekül ağırlığı ile vücut tarafından 1,5 kata kadar daha verimli bir şekilde emilir, sığır kollajenine göre biyoyararlanımı daha yüksektir. Daha verimli emildiği ve kan dolaşımına daha hızlı girdiği için en iyi kollajen kaynağı olarak kabul edilir. Molekül ağırlığına bağlı biyoyararlanım farklılık gösterebilir.

BİYOUYUMLULUK

İnsan vücudundaki kollajen yapısına benzerliğiyle yüksek biyouyumluluk gösterir.  

GÜVENLİK

Pozitif güvenlilik profiline sahiptir.
Kollajen peptitleri, tamamen balık kollajeninden, balık derisinden veya pullarından elde edilir. Kollajen alternatifleri arasında balık, yüksek bulunabilirliği, hastalık bulaşma riski olmaması nedeniyle en iyi hammadde kaynağıdır.
Balık kollajeni en sürdürülebilir kollajen kaynağı olduğundan çevre dostudur.
Büyük baş hayvanlardan geçebilecek hastalık riskine sahiptir. Sığır spongiform ensefalopati (“deli dana”)
ayak ve ağız hastalığı gibi hastalıkların görülme sıklığı, hayvan proteinlerinin güvenli kullanımına ilişkin endişeleri artırmıştır.

UZMANLAR TARAFINDAN ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ FORMÜLASYONLAR

Klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış, patentli içeriklerin güç birliği

 • Collactive™ balık kaynaklı kollajen ve elastin oligopeptitleri içeren özel bileşenin cilde uyumu,
 • Üzüm çekirdeği ekstresi ve flavonoidler, c vitamini, kavundan elde edilen süperoksit dismutaz ve çinkodan oluşan, patentli özel bir formül olan SkinAx²™ ’in kollajeni desteklemesi,
 • Hyaluronik asitin su tutma kapasitesi,
 • Glutatyon, vitamin ve minerallerin çok yönlü desteği, sinerjik etki sağlar.
Collactive™:
 • Collactive™, sağlıklı dermis yapısında bulunan normal konsantrasyona eşit balık kollajeni ve elastin oligopeptitlerinin birleşiminden meydana gelen etkinliği kanıtlanmış, patentli bir formüldür.

 • Collactive™ özel formülüyle  sinerjik etkiye sahiptir.

Balık Kollajeni
 • Cildin temel yapısında bulunan tip 1 kollajeni daha fazla içerir.

 • 2000 dalton molekül ağırlığına sahiptir.

 • Düşük molekül ağırlığı ve küçük partikülleri sayesinde daha iyi çözünür, kolayca sindirilir.

 • Bağırsaklardan kolay emilir, hızlıca dolaşıma katılır.

 • Sığır kollajenine göre, biyararlanımı ve biyouyumluluğu daha yüksektir.

 • Balık kollajeni, vücutta serbest oksijen radikallerini azaltabilen antioksidan özelliklere sahiptir.

 • Balık kollajeni daha yüksek seviyelerde cilt sağlığı için gerekli aminoasitleri içerir

Elastin
 • Sağlıklı dermis yapısında bulunan normal konsantrasyona eşit kollajen ve elastin içerir.

 • Elastin lifleri dermiste, kollajenin sağladığı güç ve esnekliği destekler.

Hyaluronik Asit
 • Kendi ağırlığının yüzlerce katı kadar suyu tutar, sağlıklı cilt nemli cilttir.

Glutatyon
 • Çevresel kaynaklı serbest oksijen radikallerine karşı etkilidir.

Skinax²™
 • SkinAx²™, üzüm çekirdeği ekstresi, kavundan elde edilmiş süperoksit dismutaz, çinko ve C vitamini içeren, etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, ödüllü ve patentli bir formüldür.

Üzüm Çekirdeği Ekstresi ve Flavonoidler
 • Yüksek proantosiyanodin içeriği sayesinde Kollajenin etkinliğini destekler.

Süperoksit Dismutaz
 • SOD: Serbest oksijen radikallerinin hasarlarının azaltılmasına yardımcı olur. Kavun ekstresinden gelen süperoksit dismutaz çevresel kaynaklı serbest oksijen radikallerine karşı
  etkilidir.
Çinko
 • Normal cildin, saçların ve tırnakların korunmasına katkıda bulunur. Bağışıklık sistemini destekler.

Selenyum
 • Saç ve tırnakların sağlığını destekler, bağışıklık sistemi sağlığına katkıda bulunur.

C Vitamini
 • Cildin ve damarların normal fonksiyonu için gerekli olan kollajen oluşumuna katkıda bulunur.

   

B12 vitamini
 • Hücre bölünmesinin normal devamlılığını sağlar.

   

Biotin
 • Cildin, mukozanın ve saçların korunmasına katkıda bulunur.

   

*Sadece kapsül formunda bulunur.

GÜVENLİ KULLANIM

Zade Vital Marine Kollajen

Ege Üniversitesi ARGEFAR ve Zade Vital AR-GE Merkezleri tarafından özel olarak geliştirilmiştir.
ve

sertifikalarına sahiptir.

Güvenli, sürdürülebilir, çevre dostu şeffaf kaynaklardan elde edildiği Marine Steawardship Council (MSC) / Deniz Yönetim Konseyi üyeliği ile belgelenmiştir.

Referanslar:

1. Boelsma E, Hendriks HFJ, Roza L. Nutritional skin care: health effects of micronutrients and fatty acids. Am J Clin Nutr 2001;73:853–64. 2. Purba M, Kouris-Blazos A,Wattanapenpaiboon N, et al. Skin wrinkling: can food make a difference? J Am Coll Nutr 2001;20:71–80. 3. Boelsma E et al, 2003. Human skin condition and its associations with nutrient concentrations in serum and diet. Am J Clin Nutr, Vol. 77, No. 2, 348-355. 4. Koyama Y., Hirota A., Mori H., et al., 2001. Ingestion of gelatin has differential effect on bone mineral density and body weight in protein undernutrition. J Nutr Sci Vitaminol 47:84-86 5. Moskowitz RW, 2000. Role of collagen hydrolysate in bone and joint disease. Semi Arth Rheum 30:87-99. 6. Scala J., Hollies NRS, Sucher KP., 1976. Effect of daily gelatine ingestion on human scalp hair. Nutr Rep Int 13:579-592 7. Tyson TL., 1950. The effect of gelatin on fragile fingernails. J Invest Dermatol 14:323-325 8. Sumida E., Hirota A., Kuwaba K., Kusubata M., Koyama Y., Araya T., Irie S., Kasugai S., 2004. The effect of oral ingestion of collagen peptide on skin hydration and biochemical data of blood. J Nutr Food 7:45-52 9. Matsuda N., Koyama Y., Hosaka Y., Ueda H., Watanabe T., Araya T., Irie S., Takehana K., 2006. Effects of ingestion of collagen peptide on collagen fibrils and glycosaminoglycans in the dermis. J Nutr Sci Vitaminol 52, 211-215, 2006 10. Matsumoto H., Ohara H., Ito K., Nakamura Y., Takahashi S., 2006. Clinical effects of fish type I collagen hydrolysate on skin properties, New Technologies & Medecine Vol. 7 No. 4 11. Oesser S., Adam M., Babel W., Seifert J., 1999. Oral administration of (14)C labeled gelatine hydrolysate leads to an accumulation of radioactivity in cartilage mice (C57/BL). J. Nutr., 129(10), 1891-1895. 12. Iwai K., Hasegawa T., Taguchi Y., Morimatsu F., Sato K., Nakamura Y., Higashi A., Kido Y., Nakabo Y., Ohtsuki K., 2005. Identification of food-derived collagen peptides in human blood after oral ingestion of gelatine hydrolysates. J Agric Food Chem 53:6531-6536
13.Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği.